Bursa Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Nedir?

Günlük yaşamda bembeyaz dişler, estetik açıdan olduğu kadar hijyen ve özgüven bakımından da önemli bir yere sahiptir. Kimi zaman fizyolojik nedenlerle kimi zaman da sigara, kahve, çay gibi dış etkenler vasıtasıyla renklerinde değişimler, sararmalar oluşmaktadır. Ofis ve ev ortamında geleneksel yöntemler kullanılarak beyazlatılma çabaları olmasına karşın bu geleneksel yöntemler tıbben ispat edilmiş salt doğrular değildir. Diş beyazlatma işlemi profesyonellik isteyen bir konudur. Bu sebeple de profesyonellerce yapılmalıdır. Mutlaka diş hekimi nezarete ve kontrolünde olmalıdır. Yetkinliğinden emin olunmayan kişilerin süreçlerine dahil olunmamalıdır. Diş beyazlatma konusunda mutlak bir uzmana danışılmalı ve kişiye özel tedavi süreçleri izlenmelidir.

bursa diş beyazlatma, diş beyazlatma bursa, bursa diş beyazlatma işlemi, diş beyazlatma, bursa diş hekimi, bursa diş doktoru

Bursa Diş Hastanesi ve Bursa Diş Beyazlatma aramalarında sunulan Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Ortodonti Kliniği sonuçlandırdığı kusursuz tedavi süreçleri ile fark yaratır seviyededir. Deneyim sahibi uzman diş hekimleriyle gerçekleştirilen 5000’den fazla tedavi uygulaması en büyük tercih sebeplerindendir.

PROF. DR. BÜLENT BAYDAŞ İLE SİZE ÖZEL
DİŞ BEYAZLATMA ÇÖZÜMLERİ İÇİN HEMEN ARAYIN.
bursa diş beyazlatma, diş beyazlatma bursa, bursa diş beyazlatma işlemi, diş beyazlatma, bursa diş hekimi, bursa diş doktoru

Bursa Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?
Diş beyazlatma yöntemleri, uygulama alanların göre farklılık göstermekle beraber aşağıdaki gibi sınıflandırılabilmektedir;
Ev Tipi Diş Beyazlatma:
Evde diş beyazlatma olarak ta adlandırılan bu yöntemde kişinin ağız içinden ölçüler alınarak başlayan bir süreç vardır. Alınan ölçülere göre üretilen diş plakları uygun yapıştırıcılarla dişlere takılır. Günde en az 4 – 5 saat kullanılacak şekilde ve toplam 10 – 15 günde neticelenecek bir tedavi yöntemidir.
Ofis Tipi Beyazlatma:
Lazerle diş beyazlatma yöntemi olarak da bilinmektedir ve klinik ortamında hekim nezaretinde uygulanır.

Kombine Diş Beyazlatma:
Ev ve ofis tipindeki beyazlatma yöntemlerinin her ikisinin de kullanılması ile uygulanan bir yöntemdir.

İçten Beyazlatma:
Kanal tedavi sonrasında renklerinde değişim olan dişlerde uygulanan bir yöntemdir.

Bursa Diş Beyazlatma Merkezinde kalıcı beyazlatma nasıl yapılır?

Klinikte lazer yardımı ile kalıcı beyazlatma sağlanabilmektedir. Beyazlatılması istenilen dişin üzerine lazer ışığı tutulur. Sadece lazer ışığı dişin beyazlaması için geçerli değildir. Lazer ışığı sadece jelin aktive olmasına yarar ve ihtiyaç olan kimyasal reaksiyonun başlamasına sebep olur.

Dişi en çabuk ne beyazlatır?

Sirke dişlerde oluşan lekelenmelere karşı temizleyici olarak kullanılabilmektedir. Uygulaması, tuz, sirke ve karbonattan oluşan karışımdan bir çay kaşığı alınarak diş fırçalamaya başlamadan hemen önce, fırça ucuna sürülerek fırçalama işlemine devam etmek suretiyledir.

Bursa Diş Beyazlatma Fiyatları Nelerdir?

Diğer bütün ortodontik tedavilerde olduğu gibi diş beyazlatma işlemi de kişiye özel uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kişinin tedavi sürecince göstermiş olduğu istikrar ve istekte bu sürece etki etmektedir. Kişisel ve göreceli bir uygulama olması münasebetiyle fiyatlandırma diş hekimi tarafından yapılan ve yapılması gereken tüm detaylar değerlendirilerek yapılmaktadır.

clock-icon-75x75
Çalışma Saatleri
Salı - C.tesi: 09:00 - 18:00
Pazar-Pazartesi: Kapalı
fingerprint-icon-psd-75x75
Hakkımda

Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ akademik hayatına Bursa Uludağ Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim dalında "Profesör Doktor" olarak devam etmektedir.