Bursa Diş Beyazlatma

Bursa diş beyazlatma işlemlerinde, Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ diş kliniğinin farkını yaşayın. Diş beyazlatma işlemi uzmanlık gerektiren bir alandır. Uzman kadromuzla sağlıklı, beyaz ve arzuladığınız dişlerle hayata gülümsemeye hazır mısınız?

Diş Beyazlatma Nedir?

Günlük yaşamda bembeyaz dişler, estetik açıdan olduğu kadar hijyen ve özgüven bakımından da önemli bir yere sahiptir. Kimi zaman fizyolojik nedenlerle kimi zaman da sigara, kahve, çay gibi dış etkenler vasıtasıyla renklerinde değişimler, sararmalar oluşmaktadır. Ofis ve ev ortamında geleneksel yöntemler kullanılarak beyazlatılma çabaları olmasına karşın bu geleneksel yöntemler tıbben ispat edilmiş salt doğrular değildir.

bursa diş beyazlatma, diş beyazlatma bursa, bursa diş beyazlatma işlemi, diş beyazlatma, bursa diş hekimi, bursa diş doktoru

Bursada diş beyazlatma işlemi profesyonellik isteyen bir alandır. Bu sebeple diş beyazlatma işleminin uzman bir hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Mutlaka diş hekimi nezaret ve kontrolünde olmalıdır. Yetkinliğinden emin olunmayan kişilerin süreçlerine dahil olunmamalıdır. Diş beyazlatma konusunda mutlak bir uzmana danışılmalı ve kişiye özel tedavi süreçleri izlenmelidir.

Bursa Diş Hastanesi ve Bursa Diş Beyazlatma aramalarında sunulan Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Ortodonti Kliniği sonuçlandırdığı kusursuz tedavi süreçleri ile fark yaratır seviyededir. Deneyim sahibi uzman diş hekimleriyle gerçekleştirilen 5000’den fazla tedavi uygulaması en büyük tercih sebeplerindendir.

PROF. DR. BÜLENT BAYDAŞ İLE SİZE ÖZEL
DİŞ BEYAZLATMA ÇÖZÜMLERİ İÇİN HEMEN ARAYIN.
bursa diş beyazlatma, diş beyazlatma bursa, bursa diş beyazlatma işlemi, diş beyazlatma, bursa diş hekimi, bursa diş doktoru

Bursa Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?
Diş beyazlatma yöntemleri, uygulama alanların göre farklılık göstermekle beraber aşağıdaki gibi sınıflandırılabilmektedir;
Ev Tipi Diş Beyazlatma:
Evde diş beyazlatma olarak ta adlandırılan bu yöntemde kişinin ağız içinden ölçüler alınarak başlayan bir süreç vardır. Alınan ölçülere göre üretilen diş plakları uygun yapıştırıcılarla dişlere takılır. Günde en az 4 – 5 saat kullanılacak şekilde ve toplam 10 – 15 günde neticelenecek bir tedavi yöntemidir.
Ofis Tipi Beyazlatma:
Lazerle diş beyazlatma yöntemi olarak da bilinmektedir ve klinik ortamında hekim nezaretinde uygulanır.

Kombine Diş Beyazlatma:
Ev ve ofis tipindeki beyazlatma yöntemlerinin her ikisinin de kullanılması ile uygulanan bir yöntemdir.

İçten Beyazlatma:
Kanal tedavi sonrasında renklerinde değişim olan dişlerde uygulanan bir yöntemdir.

Bursa Diş Beyazlatma Merkezinde kalıcı beyazlatma nasıl yapılır?

Klinikte lazer yardımı ile kalıcı beyazlatma sağlanabilmektedir. Beyazlatılması istenilen dişin üzerine lazer ışığı tutulur. Sadece lazer ışığı dişin beyazlaması için geçerli değildir. Lazer ışığı sadece jelin aktive olmasına yarar ve ihtiyaç olan kimyasal reaksiyonun başlamasına sebep olur.

Bursa diş beyazlatma, diş beyazlatma sağlıklı mı?
Diş Beyazlatma Sağlıklı mı?

Diş Beyazlatma İşleminin Zararı Var mı?

Diş beyazlatma işlemi uzman bir hekim tarafından yapıldığında, beyazlatma işlemi için kullanılacak solüsyon miktarı ve içeriği dişin yapısına uygun olduğunda, diş beyazlatma işleminin diş sağlığı açısından herhangi bir sakıncası yoktur. Dikkat edilmesi gereken nokta, diş beyazlatma işleminde kullanılacak solüsyonun içeriği, dişe uygunluğu ve kullanılacak miktardır.

Yapılan bilimsel araştırmalar diş beyazlatma işleminin uygun maddelerle doğru şekilde yapılması halinde herhangi bir zararının olmadığını göstermektedir. (kaynak)

Bursa diş beyazlatma talebinizde, Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ diş kliniği diş beyazlatma işlemlerinde gereken hassasiyeti göstermektedir.

Diş Beyazlatma İşlemi Herkes İçin Uygun mudur?

Diş beyazlatma işlemine engel teşkil edecek bir diş sorunu, diş hassasiyeti veya diş eti hastalığı bulunmayan herkes için diş beyazlatma işlemi uygulanabilir. Doktorunuz bir diş beyazlatma talebinde bulunduğunuzda öncelikle diş beyazlatma işlemine engel teşkil edecek bir diş sorununuz olup olmadığını kontrol edecek ve muayene sonrası bir sorun görülmediğinde diş beyazlatma işlemine başlayacaktır.

Ancak, Bursa diş beyazlatma taleplerinde dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır.

  • Büyüme ve diş gelişimi tamamlanmamış olanlar,
  • Hamileler,
  • Emzirme döneminde anneler,

için diş beyazlatma işlemi önerilmemektedir. Bu konuda en doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

Bursa diş beyazlatma, diş beyazlatmanın yan etkisi var mı?Diş Beyazlatmanın Yan Etkileri Var mı?

Diş beyazlatma işleminden sonra dişlerde az da olsa soğuk ve sıcağa karşı bir hassasiyet görülür. Bu durum kişiden kişiye değişen oranlarda herkeste görülebilir. Diş hassasiyeti uzun sürdüğünde diş hekiminize başvurmanız halinde sorunun ortadan kalkması için dikkat etmeniz gereken noktaları ve varsa kullanmanız gereken bir diş macunu veya gargara size bilgi verecektir.

Dişlerdeki Beyazlık Ne Kadar Sürer ve Herkeste Aynı mıdır?

Bursa diş beyazlatma işleminden sonra beyazlama oranı herkesin diş yapısına göre farklılık gösterecektir. Ancak dişlerdeki hoş olmayan görüntü ortadan kalkar. Bu görüntünün ne kadar süreli olacağı ise doktorunuzun önerilerini ne kadar dinlediğinize bağlı olarak değişebilir.

Diş beyazlığının kalıcılığı, gene herkesin diş yapısına, beslenme alışkanlıklarına, kahve veya sigara gibi zararlı alışkanlıkların devamlılığına göre 6 ay ile 2 yıl arasında değişir. Bursa diş beyazlatma işlemleri sonrası doktorunuz size diş beyazlığını korumanız için dikkat etmeniz gereken noktalarla ilgili gerekli bilgileri verecektir.

Daha Güzel Dişler İçin

Beyaz ve parlak dişler, sağlıklı bir gülümseme için önemlidir. Ancak yaşlanma, sigara, kahve, çay ve diğer pigmentli yiyecekler gibi nedenlerden dolayı dişler zamanla sararabilir. Bursa diş beyazlatma hizmeti, dişlerin renk tonunu açarak daha parlak bir gülümseme elde etmenize yardımcı olur.

Bursa diş beyazlatma, dişlerin renk tonunu açmak için kullanılan çeşitli yöntemler içerir. Bu yöntemlerden bazıları evde kullanım için hazırlanan beyazlatma kitleri, ofiste yapılan beyazlatma işlemleri ve lazer beyazlatmadır.

Evde beyazlatma kitleri, diş hekiminiz tarafından hazırlanan özel bir çerçeve ve beyazlatıcı jeli içerir. Bu kitler, dişlerin beyazlatılması için haftada birkaç kez uygulanır ve sonuçlar genellikle 1-2 hafta içinde görülür.

Ofiste yapılan beyazlatma işlemleri, diş hekiminizin klinikte uyguladığı bir beyazlatıcı jelin kullanımını içerir. Bu yöntem, daha hızlı sonuçlar sağlar ve diş hekimi tarafından uygulandığı için daha güvenlidir.

Lazer beyazlatma, diş hekiminizin dişlerinize bir beyazlatıcı jeli uygulamasının ardından, lazer ışınları kullanarak dişlerinizi beyazlatmasını içeren bir yöntemdir. Bu yöntem, diğer yöntemlere göre daha hızlı sonuçlar verir ve dişlerinizin beyazlatılması için tek bir seans yeterlidir.

Bursa diş beyazlatma, dişlerinizin renk tonunu açarak daha beyaz ve parlak bir gülümseme elde etmenize yardımcı olur. Bu hizmeti alırken, diş hekiminizin yönlendirmelerine uyarak, güvenli ve etkili bir şekilde beyazlatma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bursa diş beyazlatma hizmeti, dişlerinizin renk tonunu açarak daha parlak bir gülümseme elde etmenize yardımcı olur. Bu hizmeti alırken, diş hekiminizin önerilerine uyarak, güvenli ve etkili bir şekilde beyazlatma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Dişi en çabuk ne beyazlatır?

Sirke dişlerde oluşan lekelenmelere karşı temizleyici olarak kullanılabilmektedir. Uygulaması, tuz, sirke ve karbonattan oluşan karışımdan bir çay kaşığı alınarak diş fırçalamaya başlamadan hemen önce, fırça ucuna sürülerek fırçalama işlemine devam etmek suretiyledir.

Bursa Diş Beyazlatma Fiyatları Nelerdir?

Diğer bütün ortodontik tedavilerde olduğu gibi diş beyazlatma işlemi de kişiye özel uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kişinin tedavi sürecince göstermiş olduğu istikrar ve istekte bu sürece etki etmektedir. Kişisel ve göreceli bir uygulama olması münasebetiyle fiyatlandırma diş hekimi tarafından yapılan ve yapılması gereken tüm detaylar değerlendirilerek yapılmaktadır.

clock-icon-75x75
Çalışma Saatleri
Salı - C.tesi: 09:00 - 18:00
Pazar-Pazartesi: Kapalı
fingerprint-icon-psd-75x75
Hakkımda

Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ akademik hayatına Bursa Uludağ Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim dalında "Profesör Doktor" olarak devam etmektedir.