Bursa İmplant

Bursa İmplant tedavisi ile, hasar görmüş ya da eksik olan diş köklerini vida ve metal çivi benzeri materyallerle değiştirilmesi şeklinde yapılan bir işlemdir. Cerrahi bir müdahale gerektiren bir uygulamadır.
İmplant dişler, doğal dişleri taklit eden titanyum malzemeden yapılmış vidalardır. Doğal dişlere gösterdiği benzerlik ve onlarla aynı işlevi sorunsuzca yapması sebebiyle tercih edilme oranı yüksektir.
implant tedavisi, noksan olan dişlerin yerine çene kemiğe cerrahi müdahale ile yerleştirilir. En büyük avantajı olarak destek noktası oluşturuyor olması söylenebilir. Bunun yanı sıra kemiğe yerleştirilen implantın iyileşme süresi zaman zaman aylar sürebilmektedir.

bursa implant, bursa implant tedavisi, implant bursa, implant tedavisi bursa, bursa implant fiyatları, implant fiyatları bursa
PROF. DR. BÜLENT BAYDAŞ İLE SİZE ÖZEL
İMPLANT TEDAVİ ÇÖZÜMLERİ İÇİN HEMEN ARAYIN.
Bursa İmplant Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

Bursa implant tedavisi istisnai durumlar dışında 4 aşamadan oluşur. Muayene ve tedavinin planlanması, operasyon, iyileşme süreci ve protezin uygulanması. İmplant tedavisinin ilk aşaması muayenedir. Bu aşamada ağız, çene ve diş yapısı incelenir. Muayene sonrası tedavi planı yapılır. Bu aşamada, kaç adet implant kullanılacağı, kullanılacak implantların özellikleri ve diş protezine karar verilir.

İkinci aşama operasyon aşamasıdır. Bu aşamada implant tedavi süreci başlatılır. Bölgesel anestezi uygulaması ile implant uygulanacak noktalara yuvalar açılır. Açılan bu yuvalara implantlar yerleştirilir. İmplatın çene kemiğine uyum sağlamayı için tedaviye göre 3 ay kadar beklenmesi gerekir.

Ortalama 2 ila 4 ay arasında implant kemikle bütünleşir. Bu sürece iyileşme aşaması adı verilir. Son aşamada implant üzerine protez diş yerleştirilir. Yerleştirilen protez diş, diğer dişlerle uyumlu renk ve tonlarda olur.

bursa implant, bursa implant tedavisi, implant bursa, implant tedavisi bursa, bursa implant fiyatları, implant fiyatları bursa

Önemli ve tecrübe gerektiren bir uygulama olması münasebetiyle uzman hekim tercihi oldukça önemlidir. 5000’i aşkın uygulanmış tedavi arşivi bulunan Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Ortodonti Merkezinde kusursuz implant uygulamaları yapılmaktadır. Sizde bu deneyimi tecrübe etmelisiniz.
Bursa İmplant Fiyatları konusunda çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitlilik, diğer bütün ortodontik tedavilerde de olduğu gibi Bursa implant uygulamasında da kişiye özel süreçler takip edilmesinden dolayıdır.
Bursa implant yorumları açısından oldukça yüksek puanlara sahip olan Bülent BAYDAŞ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 30 yıldan fazla süredir hastalarına memnuniyetle hizmet vermektedir. Hedeflediğiniz mutlu gülüşlere ulaşmanın en kolay adresi, bursa implant tavsiyeleri de değerlendirmeye alındığında tabi ki Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Ortodonti Kliniği olacaktır.

İmplant tedavisi ne kadar sürer?

Tedavi iki safhada uygulanır. İlk safha 10-15 dk., diğer safha ise 3-4 dk. Gibi bir zaman alır. İmplantın çene kemiğine kaynama süresi ise yaklaşık olarak 3-6 ay arasında değişmektedir.

İmplant sonrası geçici diş ne zaman takılır?

Geçici protez uygulamanın sağlıklı ilerlemesini müteakip bir hafta içinde takılır.

İmplant sonrası geçici takılan dişler ile yemek yenilebilir mi?

İmplant üstü geçici protez takıldığında anestezi etkisi halen devam ediyor olacağından bir şey yenip içilmemesi daha uygun olacaktır. Zira dil, dudak ve yanak gibi yumuşak dokulara zarar verilebilir.

İmplant tedavisi acıtır mı?

Cerrahi müdahale anestezi uygulamasıyla başlar. Bu sebeple hasta hiçbir ağrı hissetmez. Anestezi etkisini yitirmeye başladığında kısmen de olsa ağrılar yaşanabilir.

clock-icon-75x75
Çalışma Saatleri
Salı - C.tesi: 09:00 - 18:00
Pazar-Pazartesi: Kapalı
fingerprint-icon-psd-75x75
Hakkımda

Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ akademik hayatına Bursa Uludağ Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim dalında "Profesör Doktor" olarak devam etmektedir.