Bursa Ortodonti

Bursa ortodonti kliniği ve Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ ile arzuladığınız estetik dişlere kavuşun.

Günümüz de ilerleyen teknoloji ve modern tıp uygulamaları ile diş hekimliğinin tüm dallarında son derece etkili uygulamalara imza atılmaktadır. Hasta ve hekim açısından oldukça konforlu tedavi süreçler takip edilmektedir. Geçmişte insanların içinden çıkılamaz diye değerlendirdiği çarpık dişler, ayrık dişler ve çene ile ilgili yapısal sorunlar günümüz ortodontisinin geldiği nokta itibariyle sorun olmaktan çıkmıştır. Kalıcı çözümler çok kısa zaman aralığında üretilebilmektedir. Bursa Ortodonti Doktorları açıdan başarılı kliniklere ev sahipliği yapıyor. Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Ortodonti Kliniği yılların verdiği tecrübe ve hasta öncelikli yaklaşımı ile ön plana çıkıyor. Osmangazi ortodonti doktoru arayışlarınızda en sıhhatli ve güvenilir sonuçlara cevap veriyor.

bursa ortodonti, bursa ortodonti tedavisi, ortodonti bursa, ortodonti tedavisi bursa, bursa metal diş teli, bursa estetik diş deli, bursa şeffaf plak, metal diş teli bursa, bursa diş teli, diş teli bursa
PROF. DR. BÜLENT BAYDAŞ İLE SİZE ÖZEL
ORTODONTİ TEDAVİ ÇÖZÜMLERİ İÇİN HEMEN ARAYIN.
bursa ortodonti, bursa ortodonti tedavisi, ortodonti bursa, ortodonti tedavisi bursa, bursa metal diş teli, bursa estetik diş deli, bursa şeffaf plak, metal diş teli bursa, bursa diş teli, diş teli bursa

Ortodonti tedavisi, artık insanların günlük hayatlarında sıkıntıya düşmelerine müsaade etmeden muayene ve tedavi olabilmeleri için tedavi yöntem ve teknikleri geliştirmektedir. Bu vesileyle de geçmişte ortodontik olarak dış görüşü konusunda kaygılanan kişiler bu tedavi yöntemlerini tecrübe etmekten çekinmemektedir. Şeffaf plak tedavisi, estetik gülüş tedavisi gibi çok çeşitli tedavi yöntemini gönül rahatlığıyla tecrübe edebilmektedirler. Bursa ortodonti anlamında 30 yılı aşkın tecrübe ve 5000’den fazla uygulamaya kusursuzca imza atan Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine ev sahipliği yapmaktadır.
Sizde bursa ortodonti ile ilgili aramalarınıza Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Ortodonti Kliniği ile son verin. Ağız ve diş sağlığı hususunda yaşanacak her türlü probleme karşı kişiye özel ve hasta merkezli yaklaşımıyla hareket eden bu uzman ekipten istifade edin.

Bursa Ortodonti ve Tedavi Yöntemleri

Ortodonti tedavisi belirli aşamalardan meydana gelir. İlk aşama muayene aşamasıdır ve tedavinin nasıl ve hangi yöntemlerle yapılacağı bu aşamada belirlenir. Diş yapısındaki bozulmalar, çarpıklıklar ve estetik sorunlar teşhis edilir. Tespit edilen sorunlara göre izlenecek yol hakkında hastaya bilgilendirme yapılır. Ortodonti tedavi yöntemi belirlenecek hazırlık aşamasına geçilir.

Ortodonti tedavisine geçilmeden önce tespit edilen çürükler varsa öncelikle çürük dişler tedavi edilir. Çünkü hijyen ortodonti tedavisinde diş sağlığı açısında önemlidir. Planlama aşamasında uzman doktorunuz henüz karar verilmemişse size tedavi yöntemli sunar ve nasıl bir tedavi uygulanacağına karar verilir. Ortodonti tedavi yöntemleri diş yapısına göre değişkenlik gösterir hastanın düşünceleri alındıktan sonra tedaviye geçilir.

Tedavi sırasında hastanın tercihine ve diş yapısına göre diş teli veya şeffaf plak kullanılabilir. Şeffaf plak uygulamasında ağız ve diş ölçüleri alınarak diş yapısına uygun plaklar hazırlanır ve her değişimde uygun plaklar takılır. Diş teli veya estetik diş teli tercih edilmişse belirli aralıklarla diş telleri ayarlanarak uygun diş yapısının oluşumu sağlanır.

Bursa Ortodonti servisimizde Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ sizin için en uygun yöntemin seçilmesinde size yardımcı olarak arzuladığınız estetik ve sağlıklı diş yapısına kavuşabilmeniz için gerekli tedavileri uygulayacaktır.

Ortodonti Tedavisinde Kullanılan Araçlar

  • Vidalı ortodonti araçları
  • Şeffaf plaklar
  • Tercihe göre kullanılan diş telleri
  • Hareketli ortodonti araçları
  • Sabit ortodonti araçları

Bursa ortodonti kliniğimizde Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ yönetiminde uzman kadro ve yılların getirdiği tecrübe sayesinde size özel tedavi yöntemleri ile sağlıklı ağız ve diş yapısına kavuşabilirsiniz.

Ortodonti uzmanı ne iş yapar?

Ortodonti uzmanı, bir diğer ismiyle ortodontist, ağız ve diş sağlığı ile ilgili ve özellikle çene rahatsızlıkları konusunda teşhis, tedavi süreçlerini yöneten kişidir. Ortodontistler bu konularda ayrıca eğitim alarak uzmanlık statüsünü elde etmişlerdir.

Ortodonti Uzmanı dolgu yapar mı?

Ortodonti uzmanı, sıralamasında sorun olan diş yapılarını ve çapraşık pozisyonda olan dişleri ve bütün düşlerin yum içinde işlevselliği hususunda kontrol, teşhis ve tedaviler yapar.

Ortodonti tedavisi kaç yaşına kadar yapılabilir?

Ortodontik tedavilerde 9 – 14 yaş aralığı çok avantajlıdır. Eğer ortodontik bir sorun varsa giderilmesi ve sonuçların gözlemlenmesi oldukça verimli olan bir süreçtir.

clock-icon-75x75
Çalışma Saatleri
Salı - C.tesi: 09:00 - 18:00
Pazar-Pazartesi: Kapalı
fingerprint-icon-psd-75x75
Hakkımda

Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ akademik hayatına Bursa Uludağ Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim dalında "Profesör Doktor" olarak devam etmektedir.