Bursa Ortodonti Uzmanı

Ortodonti; diş yüzeyi ve dişlerdeki olumsuzlukların düzeltilmesi, önlenmesi ve tedavi edilmesiyle ilgili tüm süreçleri takip eden diş hekimliğinin bir dalıdır. Yunanca ortos ve dontos kelimelerinden türetilmiştir. Ortos düzgün, dontos ise diş anlamına gelmektedir. Kelime anlamı olarak düzgün diş anlamına karşılık gelse de ortodonti özellikle çene gelişimi ile ilgili süreçleri de takip etmektedir.

bursa ortodonti uzmanı, ortodonti uzmanı bursa, bursa ortodontist, ortodontist bursa, bursa ortodonti diş hekimi, diş hekimi bursa ortodonti

Ortodonti temel olarak iyi bir ağız ve çene yapısı ile doğru bir kapanış olmasını hedeflemektedir. Doğru bir kapanışın içinse düzgün sıralanmış dişler olması gerekmektedir. Isırma, yemek yeme ve konuşma fonksiyonlarında sağlıklı bir durumdan bahsetmek için iyi bir kapanışa sahip olunması gerektiği bilinmelidir. Bozulmuş ağız ve diş sağlığı eski sağlığına kavuştuğu zaman vücudun genel sağlığına kavuşmasına da önemli ölçüde yardımcı olur. Ayrıca kişinin özgüveninde de artışlar olduğu gözlemlenen hareketler arasındadır.

PROF. DR. BÜLENT BAYDAŞ İLE SİZE ÖZEL
ORTODONTİ TEDAVİ ÇÖZÜMLERİ İÇİN HEMEN ARAYIN.
bursa ortodonti uzmanı, ortodonti uzmanı bursa, bursa ortodontist, ortodontist bursa, bursa ortodonti diş hekimi, diş hekimi bursa ortodonti

Ortodontik tedavilerle hayal ettiğiniz gülüşe kavuşabilirsiniz. Bunun içinde Bursa ortodonti doktorları tercihlerinizde 30 yılı aşkın deneyimiyle Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Ortodonti Kliniği en doğru tercih olacaktır.
Bursa Ortodonti Uzmanı aramalarında sizlere sunulacak olan Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Diş Kliniği, kusursuz tedavilerle hastalarını memnun etmeyi kültür haline getirmiştir. Sizde bu kültürün bir parçası olabilirisiniz.
Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Ortodonti Kliniğinin 5000’den fazla başarılı tedavi uygulamaları, mesleğinde yetkin uzman hekim kadrosu ve ekip çalışanlarıyla Osmangazi Ortodonti Doktoru tercihlerinde ön sıralarda yer alması tesadüf değildir. Randevu alarak bu tecrübeyi deneyimlemelisiniz.

Bursa Ortodonti Uzmanı diş çeker mi?

Bütün ortodontistlerin önceliği tedavilerinde diş çekimsiz tedavi yöntemlerini denemektir. Ancak ihtiyaç anında diş çekimi yapılması oldukça normaldir. Dünya genelin de diş tedavilerinde %30 – % 40’lık bir diş çekim oranı bulunmaktadır.

Diş teli boşlukları kapatır mı?

Dişler arasındaki boşluklar çok çeşitli tedavi yöntemleriyle kapatılabilmektedir. Diş teli kullanımı da bunlardan bir tanesidir. Hangi tedavinin uygun olacağı değerlendirmesi ortodontist tarafından yapılmalıdır.

Diş teli diş eti çekilmesi yapar mı?

Diş teli tedavisinde dişler istenilen ideal olan yerlere gelmesi için yerlerinden oynatılır. Bu esnada diş etlerinde de değişim meydana gelebilir.

clock-icon-75x75
Çalışma Saatleri
Salı - C.tesi: 09:00 - 18:00
Pazar-Pazartesi: Kapalı
fingerprint-icon-psd-75x75
Hakkımda

Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ akademik hayatına Bursa Uludağ Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim dalında "Profesör Doktor" olarak devam etmektedir.