Bursa Ortodonti Uzmanı

Bursa Ortodonti Uzmanı denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olan Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ, Ortodonti Kliniği ve uzman kadrosu ile ortodontik sorunlarınıza köklü çözümler üretiyor.

Ortodonti; diş yüzeyi ve dişlerdeki olumsuzlukların düzeltilmesi, önlenmesi ve tedavi edilmesiyle ilgili tüm süreçleri takip eden diş hekimliğinin bir dalıdır. Yunanca ortos ve dontos kelimelerinden türetilmiştir. Ortos düzgün, dontos ise diş anlamına gelmektedir. Kelime anlamı olarak düzgün diş anlamına karşılık gelse de ortodonti özellikle çene gelişimi ile ilgili süreçleri de takip etmektedir.

Bursa ortodonti, bursa ortodonti uzmanı, ortodonti uzmanı bursa, bursa ortodontist, ortodontist bursa, bursa ortodonti diş hekimi, diş hekimi bursa ortodonti

Ortodonti temel olarak iyi bir ağız ve çene yapısı ile doğru bir kapanış olmasını hedeflemektedir. Doğru bir çene kapanışı içinse düzgün sıralanmış dişler olması gerekmektedir. Isırma, yemek yeme ve konuşma fonksiyonlarında sağlıklı bir durumdan bahsetmek için iyi bir kapanışa sahip olunması gerektiği bilinmelidir. Bozulmuş ağız ve diş sağlığı eski sağlığına kavuştuğu zaman vücudun genel sağlığına kavuşmasına da önemli ölçüde yardımcı olur. Ayrıca dişlerin estetik bir dizilişe sahip olması, sosyal ortamlarda rahat hareket edebilmesi ve sesleri doğru çıkarabilmesi de kişinin özgüveninin armasına katkıda bulunacaktır.

Bursa ortodonti uzmanı Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ ve uzman hekimler, sağlıklı bir diş yapısına sahip olabilmeniz amacıyla Kliniğinde ağız ve diş yapısına göre en uygun tedaviyi belirleyerek gelişen teknolojiye uygun tedavi yolları belirlemektedir. Ortodonti uzmanı, hastanın diş yapısını olması gereken dizilime ve yapıya getirmek için doğru teşhis ve doğru tedavi yollarını belirleyerek hareket eder.

Bursa ortodonti uzmanı, ortodonti uzmanı nedir? ortodonti uzmanı nasıl olunur?Ortodonti Uzmanı Nedir?

Ortodonti uzmanı çoğu zaman diş hekimi ile karıştırılan bir kavramdır. Ortodonti uzmanı, dişlerin sağlıklı dizilimi, diş yapısı, çene yapısı ve dişle ilgili düzensizlikleri gidermek amacıyla tedaviler uygulayan diş hekimidir. Ortodonti uzmanları tıpkı Bursa ortodonti uzmanı Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ gibi alanlarında uzmanlaşmak amacıyla ayrı bir eğitim alarak bu “ortodontist” unvanı alırlar.

Ortodonti Uzmanı Nasıl Olunur?

Ortondonti uzmanı olabilmek amacıyla 5 yıllık diş hekimliği bölümünden mezun olmak gerekir. Bu eğitim sonrası diş hekimi olarak görev alırlar. Ortodonti alanında uzman olabilmek amacıyla 4 yıl da uzmanlık eğitimi alınır. Bu eğitim sonrası diş hekimi “ortodontist” unvanını kullanmaya başlar.

Bu alanda eğitim almak isteyenlerin 5 yıl diş hekimi 4 yılda uzmanlık eğitimi olmak üzere toplam 9 yıl eğitim almaları gerekir. Bursa ortodonti uzmanı Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ gibi isteyenler uzmanlık alanlarında kendilerini geliştirerek sırasıyla “Doçent Doktor” daha sonra da “Profesör Doktor” Unvanı da alabilirler.

Bursa Ortodonti Uzmanı, Ortodonti Tedavisi Ne Kadar Sürer?Ortodonti Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Ortodonti tedavi süresi,

  • hastanın durumuna,
  • diş yapısına,
  • hastanın yaşına,
  • tedavi yöntemine ve
  • hastanın tedavi sürecine katkılarına

göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin ortodonti uzmanı, şeffaf plak ile tedavi yapıyorsa hastanın günlük en azından 22 saat şeffaf plağı takması gerekir. Bu süreye uyulmadığında yeni şeffaf plaklar üretilerek ara tedavi uygulanması gerekir ki bu da süreci uzatacaktır.

Ortalama bir süre vermek gerekirse ortodonti tedavisinin tamamlanabilmesi yukarıda saydığımız etkenlere bağlı olarak 6 ay ile 2 arasında değişebilir. İleri seviyelerdeki tedavi süreleri 7-8 yıla kadar çıkabilir. En doğru ortodonti tedavi süresi ile ilgili ortalama zaman aralığını muayene sonrası, Bursa ortodonti uzmanı Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ veya klinikte bulunan uzman hekimler verecektir.

PROF. DR. BÜLENT BAYDAŞ İLE SİZE ÖZEL
ORTODONTİ TEDAVİ ÇÖZÜMLERİ İÇİN HEMEN ARAYIN.
bursa ortodonti uzmanı, ortodonti uzmanı bursa, bursa ortodontist, ortodontist bursa, bursa ortodonti diş hekimi, diş hekimi bursa ortodonti

Ortodontik tedavilerle hayal ettiğiniz gülüşe kavuşabilirsiniz. Bunun içinde Bursa ortodonti doktorları tercihlerinizde 30 yılı aşkın deneyimiyle Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Ortodonti Kliniği en doğru tercih olacaktır.
Bursa Ortodonti Uzmanı aramalarında sizlere sunulacak olan Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Diş Kliniği, kusursuz tedavilerle hastalarını memnun etmeyi kültür haline getirmiştir. Sizde bu kültürün bir parçası olabilirisiniz.
Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ Ortodonti Kliniğinin 5000’den fazla başarılı tedavi uygulamaları, mesleğinde yetkin uzman hekim kadrosu ve ekip çalışanlarıyla Osmangazi Ortodonti Doktoru tercihlerinde ön sıralarda yer alması tesadüf değildir. Randevu alarak bu tecrübeyi deneyimlemelisiniz.

Bursa Ortodonti Uzmanı diş çeker mi?

Bütün ortodontistlerin önceliği tedavilerinde diş çekimsiz tedavi yöntemlerini denemektir. Ancak ihtiyaç anında diş çekimi yapılması oldukça normaldir. Dünya genelin de diş tedavilerinde %30 – % 40’lık bir diş çekim oranı bulunmaktadır.

Diş teli boşlukları kapatır mı?

Dişler arasındaki boşluklar çok çeşitli tedavi yöntemleriyle kapatılabilmektedir. Diş teli kullanımı da bunlardan bir tanesidir. Hangi tedavinin uygun olacağı değerlendirmesi ortodontist tarafından yapılmalıdır.

Diş teli diş eti çekilmesi yapar mı?

Diş teli tedavisinde dişler istenilen ideal olan yerlere gelmesi için yerlerinden oynatılır. Bu esnada diş etlerinde de değişim meydana gelebilir.

clock-icon-75x75
Çalışma Saatleri
Salı - C.tesi: 09:00 - 18:00
Pazar-Pazartesi: Kapalı
fingerprint-icon-psd-75x75
Hakkımda

Prof. Dr. Bülent BAYDAŞ akademik hayatına Bursa Uludağ Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim dalında "Profesör Doktor" olarak devam etmektedir.